III tura Federowego Grand Prix Polski na zbiorniku Częstochowa Okoń Wodociągi przeszła do historii.
W zawodach wystartowało 70 najlepszych zawodników z całej Polski,
a koło PZW Puławy Azoty reprezentowało dwóch naszych zawodników – Marcin Kuta i Maksym Heriak.
Pierwszego dnia los przydzielił chłopaków do tego samego sektora, niemal obok siebie.
Świetne łowienie zaowocowało zajęciem 2 i 3 miejsca w sektorze, co dało im wysokie lokaty po pierwszej turze.
Drugiego dnia zawodnicy trafili już do różnych sektorów.
Marcin Kuta ponownie potwierdził wysoką formę, zajmując 2 miejsce w sektorze,
natomiast Maksym Heriak zakończył rywalizację na 4. miejscu w swoim sektorze.
Łowienie przez cały weekend było bardzo wymagające.
Ryby były chimeryczne i nie każdy potrafił znaleźć do nich skuteczny sposób.
Mimo trudnych warunków nasi zawodnicy wypracowali bardzo dobre wyniki, dzięki którym w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio 2 i 7 miejsce.

